Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie

Do materskej školy sú prednostne prijímané deti, ktoré

• majú predprimárne vzdelávanie povinné zo zákona (deti, ktoré k 31.08.2022 dovŕšia 5 rokov),
  • deti pokračujúce povinné predprimárne vzdelávanie.

Ďalej sa prijímajú deti

• od 3 rokov veku,
  • deti dvojročné výnimočne (v prípade voľnej kapacity).

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od školského roku 2022/2023 predprimárne vzdelávanie povinné, budú na základe žiadosti zákonného zástupcu do naplnenia kapacity materskej školy prednostne prijaté deti:

• ktoré nedovŕšia do 31. 08. 2022 vek 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať v školskom

roku 2023/2024 o predčasné zaškolenie, pričom predloží so žiadosťou aj písomný súhlas

príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a dieťa má trvalý pobyt v Nemšovej,

ktoré doposiaľ nie sú prijaté do inej materskej školy,

• ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ,
  • ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane

samostatné

• ostatné, v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:
    • deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,
    • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,
    • deti, ktoré dovŕšia vek 3

PS: Zákonný zástupca detí pokračujúcich v povinnom predprimárnom vzdelávaní sú povinní predložiť

(tzv deti s odloženou školskou dochádzkou- napriek veku, zostávajú ešte jeden školský rok v MŠ)

1. Písomný súhlas zariadenia poradenstva a prevencie
  2. Písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast Tlačivo na stiahnutie
  3. Informovaný súhlas zákonného zástupcu Tlačivo na stiahnutie

V súlade so zákonom č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov Vám oznamujeme:

Dotáciu na stravu je možné poskytnúť deťom v poslednom ročníku MŠ, ktoré nedovŕšili 6 rokov.

Povinnosťou zákonného zástupcu je predložiť čestné vyhlásenie, ktoré škola poskytne v septembri s prihláškou na stravovanie.

Dieťaťu bude poskytnutá dotácia na stravu vo výške 1,30€ na deň, ktorý dieťa absolvuje výchovno-vzdelávací proces.

Posledná dotácia bude poskytnutá v mesiaci dovŕšenia 6 roku – povinnosťou zákonného zástupcu je písomne informovať školu o zániku nároku na dotáciu.

Upozorňujeme rodičov, ktorý budú mať nárok na zvýšenie daňového bonusu (od dovŕšenia 6 rokov dieťaťa) , aby uprednostnili uplatnenie daňového bonusu pred poskytnutím dotácie na stravu. Ak si uplatnia dotáciu na stravu, zanikne im akýkoľvek daňový bonus.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dieťa do 6 rokov veku – nárok na daňový bonus 46,44€ mesačne + dotácia na stravu 1,30€ na jeden odobratý obed v prípade účasti na výchovno-vzdelávacom procese.

Dieťa nad 6 rokov veku – daňový bonus 39,47€ mesačne alebo 1,30€ dotácia na jeden odobratý obed v prípade účasti na výchovno-vzdelávacom procese.